Цікавинки

Загадки на логіку 


для старшокласників


1.  Без чого хліба не спечеш?
2.  Коли гусяче пір'я бува розумніше за гуску?
3.  Яке дерево з корінням росте вгору?
4.  У чому не можна провертіти дірку?
5.  Коли коні їдять і вбік глядять?
6.  По якому се?
— Сестри-вечір, добрички! Чи не телячили моєї бачки?
— Телячили, телячили! Під нашим ночом стогувала.
— Де ж вона?
— Задерла лози та побігла в хвіст.
7.  На чому стоїть вікно?
8.  Скільки буде, якщо від тринадцяти відняти середину?
9.  Сидять три коти, проти кожного кота сидить два коти, скільки всьо­го котів?
10.  Чого на дорозі найбільше?
11.  Чого пес махає хвостом?
12.  Чому поросята вниз дивляться?
13.  Яку річку можна переламати?
14.  На що борошно у млині падає?
15.  Чи може страус себе птахом назва­ти?
16.  Сто кіп собак, скільки в них лап?
17.  В якому морі ловлять рибу жителі трьох частин світу?
18.  Половина є третиною якого числа?
19.  Напишіть число 100 п' ятьма трійка­ми.
20.  Що довше: Дніпро чи Ворскла?
21.  Коли собака схожа на зайця?
22.  У назві якої річки є три ноти?
23.  Який півострів скаржиться на свою величину?
24.  Додайте спереду по дві потрібні
літери:
...лина (зілля),
...лина (ягода)
...лина (кущ) 
...лина (пониззя) 
...лина (земля) 
Додайте по три літери: 
...лина (росте у землі) 
...лина (чужоземна ягода) 
...лина (має в собі 60 секунд)

25. Хто на Вкраїні і тепер не випускає з| рук гетьманської булави?
Відгадки: 
1. Без шкоринки. 2. Коли ним пишуть. 3. Всяке дерево. 4. У воді. 5.Коли сподіваються, що їм дадуть щось смачніше, ніж солома. 6. По-тарабарському. Правильно так:
—  Добривечір, сестрички! Чи не бачили моєї телички?
—Бачили, бачили!
— Де ж вона?
—  Задерла хвоста і побігла в лози.
7. На дірці. 8. Тридцять. 9. Три. 10. Ступнів. 11. Бо хвіст не може ма­хати псом. 12. Їм соромно, що мати сви­ня. 13. Прут. 14. На купу. 15. Ні, бо він не може говорити. 16. 100x60x4=24000. 17. У Середземному морі. 18. 3/2. 19. (33x3) + (3:3). 20. Ворскла, бо має 7 літер. 21. Коли їде поїздом без квитка. 22. Міссісіпі. 23. Ямал. 24. Билина, малина, калина, долина, цілина; рослина, маслина, хвили­на. 25. Гетьман Богдан Хмельницький, що стоїть у Києві на Софіївському майдані (пам'ятник). 




15 порад для ефективного управління часом


1. Не покладайтеся на пам'ять. Записуйте свої завдання, щоб розвантажити мозок.

2. Складіть список пріоритетів. Це допоможе сконцентруватися на головному і не дозволить витрачати час на дурниці і другорядні справи.

[center]15 порад для ефективного управління часом


3. В кінці кожного тижня виділіть час на складання плану на наступний тиждень. Це не втрачений час, вам це окупиться підвищенням вашої продуктивності.

4. Не сподівайтеся запам'ятати цікаву думку - завжди тримайте під рукою блокнот для запису ваших ідей. Як варіант - носіть диктофон.

5. Якщо вимоги іншої людини не збігаються з вашими цілями - кажіть «ні». Цьому потрібно навчитися.

6. Перед тим як почати діяти - подумайте, але не надто довго. Нетривалий роздум вбереже вас від необдуманих вчинків і марної трати часу.

7. Виділіть час у своїх планах на самовдосконалення.

8. Усвідомлюйте те, що ви робите. Ви повинні розуміти, на що витрачаєте свій час. Ваші справи повинні рухати вас до мети.

9. Включіть у вашу індивідуальну систему управління часом ті прийоми, які найбільш ефективні для вас і використовуйте цю систему постійно.

10. Оцініть себе в плані наявності шкідливих звичок. Вони віднімають ваш час. Складіть список таких звичок і по черзі позбавляйтеся від них. Найкращий варіант, заміщення шкідливої звички - корисною.

11. Не виконуйте за інших їх роботу, щоб здаватися краще. Так, ви згаєте час, який могли б використати для власного розвитку.

12. Заведіть журнал у якому ви зможете реєструвати ваші успіхи на шляху до намічених цілей. Регулярно заповнюйте і вивчайте цей журнал, щоб переконатися, що ви рухаєтесь у потрібному напрямку.

13. Не кожна задача може бути вирішена найкращим способом. Не потрібно ставати перфекціоністом і, наприклад, переписувати діловий лист 20 раз, щоб домогтися стилю Льва Толстого.

14. Не перевантажуйте себе кількістю завдань. Якщо у вас є невідкладні справи і важливі завдання, які займуть весь ваш час, то другорядні завдання можна відкласти на більш сприятливий час.

15. Не обманюйте себе ефективністю. Ви можете ефективно виконувати завдання, яке не є на даний момент пріоритетним. В цьому випадку, не можна сказати, що ви використовуєте свій час ефективно.[/center] 

Опис події у Біблії

Із Хрещенням Господнім за розповіддю у Євангеліях, пов'язують хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на Йордані там, де знаходиться давня місцевість «Віфавара». Слухаючи Предтечу народ постійно перебував у чеканні. Багатьом було відомо, що Збавитель тривалий час перебуває невпізнаним, тому слова Івана: «Він стоїть серед вас» заставили серця прискорено битися. І в цей час серед юрби на березі з'явився Чоловік з Назарету. Ісус опинився між грішниками. Він разом з всіма готувався прийняти хрещення від Івана. Ніхто не знав його навіть сам Іван, але мав якесь передчуття. Голос Святого Духа дав йому пізнати хто був Месія. Коли Іван підійшов до води, всіх вразили дивні слова звернені до Галилеянина : «Я повинен хреститися від Тебе і чи Тобі йти до мене?». Відповідь Ісуса :«Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. (Мт. 3:15)» нічого не пояснила оточенню, але для Івана мали певний зміст і переконали його охрестити й тоді його передчуття перемінилось у певність. Він погодився здійснити обряд. У ту мить, коли Ісус стояв у річці і молився, сталося щось таємниче, знак розпізнавання. Ісус сходить, як і інші у воду, але не виявляє жодного гріха, а коли виходить з висоти Дух у вигляді голуба зійшов на Нього і почувся голос «Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав Його!» (Мр. 1:11). Ця небесна поява пригадує появу над печерою у Вифлеємі. Там звіщається про нього пастушкам, тут - невинному предтечі й розкаяним грішникам. Проте звіщення над берегами Йордану коротке у часі й мало з тих до котрих було звернене, його пізнало. Про це свідчення пізнішеІван Богослов скаже -
І свідчив Іван, промовляючи: Бачив я Духа, що сходив, як голуб, із неба, та зоставався на Ньому. І не знав я Його, але Той, Хто хрестити водою послав мене, мені оповів: Над Ким Духа побачиш, що сходить і зостається на Ньому, це Той, Хто хреститиме Духом Святим. І я бачив, і свідчив, що Він Божий Син! (Ів. 1:32-34)

Свято Хрещення Господнього

Отже коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голосБога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

Вірування та обряди

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.

Традиції

До Водохреща жінки намагалися не полоскати у воді білизни, бо «там чорти сидять і можуть вчепитися». Натомість дівчата у посвячену воду клали калину чи коралі і вмивалися, аби щоки були рум'яними. Загалом до Водохрещ протягом всіх свят жінки не ходили по воду, це мали робити лише чоловіки.
Напередодні Водохрещі святкується «Голодна кутя», або другий Святий Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постять. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подають пісні страви — смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. Після вечері всі кладуть свої ложки в одну миску, а зверху — хлібину, «щоб хліб родився».
На другий день зранку ходять до церкви святити воду. Цією свяченою водою почи­нається трапеза, нею ж кожний госпо­дар кропить усіх членів сім'ї, хату, інші будівлі,криниці.
За давньою тра­дицією, церемонія освячення води відбувалася просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні Йордана, з льо­ду вирубували великийхрест («йордан») і ставили його поруч з ополонкою. Скульптурне зображення хреста встановлювали вертикально і нерідко обливали буряковим квасом, від чого воно набирало червоного ко­льору. Було прийнято також при­крашати хрест барвінком і гілками сосни.
До радянських часів у день водосвяття в селах і містах влаштовува­лись багатолюдні хресні ходи до річ­ки. Крім ікон і церковних хорогв учасники цих процесій несли запалені «трійці» — три свічки, перевиті зіллям волошок, чебрецю та інших квіток. Акт водосвяття в багатьох місцевостях супроводжувався стріляниною з рушницьпорожніми набоями. Одночасно у небо випускали голубів, попередньо прикрашаючи їх стрічками з кольорового паперу.
Після Водохреща розпочинався новий весільний се­зон, який тривав до Великого посту. Це був час веселощів і до­звілля. Молодь збиралась на вечорниці, сім'ї влаштовували складчини та ходили один до одного в гості з метою наблизити весну.



Немає коментарів:

Дописати коментар